Zmień rozmiar czcionki:
Strona Główna arrow Aktualności arrow Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2016
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2016

KOMUNIKAT

 

Sąd Rejonowy w Jędrzejowie informuje, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 22-27 lutego 2016 r. akcję „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

 

Podczas tegorocznego Tygodnia dyżury specjalistów będą odbywały się w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Na terenie województwa świętokrzyskiego jest to Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem działający przy Centrum Interwencji Kryzysowej CARITAS Diecezji Kieleckiej ul. Urzędnicza 7 B, 25-729 Kielce (nr całodobowego telefonu informacyjnego (41) 366-48-47; www.kielce.caritas.pl; adres e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ). Ośrodek ten będzie prowadził porady prawne i psychologiczne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem w filiach Ośrodka.

 

Ponadto w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” włączyły się: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Notarialna, Komenda Główna Policji, Prokuratura Generalna, Komenda Główna Straży Granicznej, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Kuratorów oraz Naczelna Izba Lekarska.

 

          W dniach 22-27 lutego 2016 r. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów w w/w podmiotach.

Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 -18:00, natomiast w sobotę w godzinach 10:00-13:00. Lista podmiotów, w których będzie można uzyskać niezbędną informację i ich adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.

 

Na terenie miasta Jędrzejów dyżur pełnić będą:

w siedzibie Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej, tj. Sądzie Rejonowym w Jędrzejowie, ul. 11-go Listopada 74, 28-300 Jędrzejów, w godzinach urzędowania kuratorów od 08:00 do godz. 15:30:

22 lutego 2016 r.                      Agnieszka Woźniak – starszy kurator zawodowy

23 lutego 2016 r.                      Katarzyna Batóg – kurator zawodowy

24 lutego 2016 r.                      Izabela Sipa – kurator specjalista

25 lutego 2016 r.                      Jolanta Duda – kurator specjalista

26 lutego 2016 r.                      Barbara Gadacz – starszy kurator zawodowy